MENU
Penzion Šafránkův mlýn - budova Penzion Šafránkův mlýn - vchod 1 Šafránkův mlýn - chaty Šafránkův mlýn - rybník

Historie

Penzion Šafránkův mlýn leží v extravilánu obce Drahonín, na břehu malebné řeky Loučky. První zmínky o Šafránkově mlýně lze nalézt již v roce 1666, kdy mlýn vlastnila Dynastie Buchalů a to až do roku 1897, kdy se vlastníky stali manželé Šafránkovi, kteří zde provozovali nejen mlýn ale i pilu.

V 50. letech minulého století byla rodina Šafránkových pronásledována pro své politické postoje a vystěhována do Čech. Mlýn pak byl zhruba do 80.let minulého století opuštěný. V této době byla započata jeho oprava a přestavba na dětský tábor. Jako takový sloužil až do roku 1991, kdy byl provoz ukončen a bezmála patnáct následujících let byl znovu opuštěný. V roce 2004 byl areál dětského tábora Šafránkův mlýn privatizován a v letech 2010 -2011 byla provedena jeho celková přestavba a modernizace do podoby stávajícího penzionu. K znovuobnovení provozu tak došlo k 1. 7. 2012.

V okolí Šafránkova mlýna nalezneme řadu turistických atrakcí. Od známého hradu Pernštejna v Nedvědici až po krajinářskou perlu, kterou Trenckova rokle se všemi svými vodopády a kaskádami bezpochyby je. Za zmínku stojí také blízkost westernového městečka Šiklův mlýn nebo strašidelného zámku v obci Dolní Rožínka.Skrytý mezi lesy a v nádherné přírodě se nachází náš Penzion Šafránkův Mlýn - oblíbené ubytování Českomoravská vrchovina. Čeká na Vás výborný servis, skvělá gastronomie a zároveň i levné ubytování. Náš penzion tak právem patří mezi oblíbené cílové destinace v kategorii ubytování Jižní Morava. Přijeďte k nám – těšíme se na Vaši návštěvu.GDPR   |
Webové stránky od: