Historie

Penzion Šafránkův mlýn leží v extravilánu obce Drahonín, na břehu malebné řeky Loučky. První zmínky o Šafránkově mlýně lze nalézt již v roce 1666, kdy mlýn vlastnila Dynastie Buchalů a to až do roku 1897, kdy se vlastníky stali manželé Šafránkovi, kteří zde provozovali nejen mlýn ale i pilu.

V 50. letech minulého století byla rodina Šafránkových pronásledována pro své politické postoje a vystěhována do Čech. Mlýn pak byl zhruba do 80.let minulého století opuštěný. V této době byla započata jeho oprava a přestavba na dětský tábor. Jako takový sloužil až do roku 1991, kdy byl provoz ukončen a bezmála patnáct následujících let byl znovu opuštěný. V roce 2004 byl areál dětského tábora Šafránkův mlýn privatizován a v letech 2010 -2011 byla provedena jeho celková přestavba a modernizace do podoby stávajícího penzionu. K znovuobnovení provozu tak došlo k 1. 7. 2012.

V okolí Šafránkova mlýna nalezneme řadu turistických atrakcí. Od známého hradu Pernštejna v Nedvědici až po krajinářskou perlu, kterou Trenckova rokle se všemi svými vodopády a kaskádami bezpochyby je. Za zmínku stojí také blízkost westernového městečka Šiklův mlýn nebo strašidelného zámku v obci Dolní Rožínka.

Nahlédněte k nám – Fotogalerie

Zobrazit více fotografiíGDPR   |
Webové stránky od: